Forum www.chemmix.fora.pl Strona Główna www.chemmix.fora.pl
Forum chemiczne "Chemmix", na którym porozmawiasz na różne tematy związane z szeroko pojętą chemią i uzyskasz pomoc w zadaniach z chemii.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Baterie - wpływ na metal

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.chemmix.fora.pl Strona Główna -> Doświadczenia / Elektrochemia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
caymofo




Dołączył: 09 Wrz 2022
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią 12:24, 09 Wrz 2022    Temat postu: Baterie - wpływ na metal

Witajcie,

z góry przepraszam jak zły dział wybrałem. Mam dość nietypowy problem, przeszukałem Internet, ale nie znalazłem bezpośredniej odpowiedzi na moje pytania. Opiszę Wam mój problem:

tydzień temu niefortunnie spadła mi w aucie bateria i dostała się pod wykładzinę samochodową -> przy szynach od siedzenia nie jest to "szczelnie" spasowane no i bateria tam wpadła. Jest to bateria do zegarka na rękę, na domiar złego nie wiem czy to bateria alkaliczna czy srebrowa. Na pewna jedna z tych dwóch, bo sam je kupowałem na Allegro. Powiedzcie mi, bo ja się nie znam na tym kompletnie czy jeżeli taka bateria z czasem się rozszczelni i wyleje, to istnieje ryzyko, że blacha w aucie, na której ta bateria teraz zapewne leży może zacząć korodować?

Z tego co wygooglowałem to w baterii alkalicznej roztwór jest zasadowy, niby zasada nie powoduje korozji, aczkolwiek z doświadczenia i obserwacji wiem, że na stykach akumulatora powstaje po czasie nalot i może też je nadtrawiać. Poza tym jak taka bateria wylewa w środku zegarka to też kończy się to często niezbyt dobrze dla całego mechanizmu.

W baterii srebrowej jest wodorotlenek potasu i rtęć - z tego co czytałem to wodorotlenek potasu jest bardzo silną zasadą, która może powodować korozję metali?

Jeżeli to konieczne to czeka mnie demontaż fotela kierowcy i wykładziny i poszukiwanie baterii, aczkolwiek o ile nie jest to konieczne wolałbym tego uniknąć, bo to nowe auto, a wiem że ciężko będzie później wszystko spasować. Nie chciałbym jednak, żeby wyciek z baterii spowodował w przyszłości rdzę i perforację blachy, bo chcę tym autem pojeździć kilka / kilkanaście lat.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek opinie i sugestie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
caymofo




Dołączył: 09 Wrz 2022
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią 10:21, 14 Paź 2022    Temat postu:

Naprawdę nikt nic nie podpowie? Bardzo bym prosił o jakiejkolwiek sugestie w temacie...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.chemmix.fora.pl Strona Główna -> Doświadczenia / Elektrochemia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin